Monday, June 2, 2014

Paftyresia e politikes shqiptare dhe gjaku antikombetar qe rrjedh ne venat e tyre

IMG00784-20140522-0826

Alban Daci
Sot, te dashur shqiptare perfundoje me sukses spektakeli antikombetare ne zemren e Shqiperise, ne Tironen e gjithe shqiptareve. Shume here politikanet tane tradhtare, naive e servil na kane thene se Tirana eshte zemra e gjithe shqiptareve. Nuk paska qene keshtu, Tirana na qenka zemra e grekeve, serbeve dhe e antishqiptareve.
Ne nje spektakel turpi per politiken shqiptare dhe poshterimi per gjithe boten shqiptare, sot u inaguruar Katedralia antishqiptare dhe mesha u mbajt ne greqisht. Sa turp! Noli, Kryepeshkopi i vetem i Kishes Ortodokse shqiptare, qe beri reformen me te madhe duke i shkruar tekstet e litugjise ne shqipe i ka mbajtur nje shekull me pare ne mesin e NY te gjitha meshat ne shqipe.
Ndersa sot, 2014 e cila ngjason me shume me 1914, mbahet mesha ne greqisht. Poshterimi me i madhe i shqiptareve pas 100 vitesh Pavaresi te sakatuar e te gjysmuar.
Sot, nje poshterim tjeter me Kryepeshkopin e Serbise, njeriun qe bekonte Arkanin dhe Milloshevicin per te nxjerre nga barku i nenave shqiptareve femijet, se ata jane shqiptare e do te rriten e do te behen si Isa Boletini.
Sot, politika shqiptare e thirri dhe nderoje Kryeposhkopin e Serbise, i cili kishte marre edhe flamurin serb me vete edhe nje grup kelyshes, pasardhes te Arkanit te cilet e vendosen para Katedrales, flamurin e kombi me antishqiptar, ate serb. Sot, politika shqiptar tregon edhe njehere se e gjithe eshte antikombetare dhe e shitur.
Nuk kemi asnje reagim as nga Opozita, e cila te vetmin reagim qe vazhdon eshte ai i droges. Turp! A thua i gjithe problemi calon tek droga e cila tashme konsumohet kudo. Shqiperia nuk ka sovranitet, dinjitet e krenari kombetare. Shqiptaret jane te poshteruar. Keto reagime duhet te bej Opozita shqiptare nese beson me te vertete ne perfaqesimin e shqiptareve.
Turp i madh sot per bustin e Adem Jasharit, i cili ndodhet vetem 500 metra me poshte Katedrales, tek Zogu i Zi, te cilin me siguri sot ka kaluar ndonje i UDB apo Asfalise dhe e ka shurrosur.
Turp per mijera ushtare te UCK qe luftuarn kunder serbeve barabar.
Poshtetim i madh per te gjithe ata ish ushtarak te UCK qe sot jane politikane te rendesishem ne politiken e Kosoves e puthen me politiken shqiptare te Tiranes pa u kerkuar asnjehere llogari.
Turp per cdo shqiptare qe sot ka pire kafe ne Tirane dhe nuk ka tentuar te hyj me dhune per te ndalur meshen e shitjes se shqiptareve e te perdhosjes se identitet kombetar.
Ne shqiptaret e Shqiperise kemi treguar se jemi te dobet e te varur nga keto politikane tradhtare, por une u bej thirrje shqiptareve te Kosoves, nese ka akoma te tille te dalin ne kufije e t’ i ndalojne politikanet e Tiranes, tu gjuajne me gure qe poshteruan gjakun e te reneve e viktimat e pafajshme te vrare. Mos i lini te hyjne ne Kosoven legenat e politikes se Tiranes, sepse ato nuk perfaqesojne me Shqiperine e shqiptaret.